Skip to content

4+1 tip pro posílení nejen dětské imunity

Mateřská školka je rájem bacilů. Stačí zakašlání jednoho dítka a už se nákaza šíří. Aby váš potomek v jednom kuse nestonal, potřebuje silnou imunitu!

1. Dnes hranolky vynecháme
Vyvážená strava je základem úspěchu. Dopřejte své ratolesti dostatečný příjem živin a vitaminů. V zimním období jsou užitečnými pokrmy zejména vydatné zeleninové polévky, do kterých můžete přidat třeba dýňová či slunečnicová semínka. Nezapomeňte také zařadit potraviny s vysokým obsahem vitaminů. Osvědčeným zdrojem vitaminu C je kysané zelí, paprika nebo kiwi.

2. Večerka a spát!
Aby mohl organismus účinně bojovat s nepříznivými vlivy okolí, musí mít dostatek sil. Zajistěte proto dětem dostatek času na spánek. Nejvíce síly načerpají ve vyvětraném pokojíčku, kde teplota v noci nepřesahuje 18 °C.

3. Zkusili jste inhalaci?
Pravidelné inhalování je skvělou prevencí proti nachlazení. Pokud již k onemocnění došlo, pomáhá navíc uvolnit dýchací cesty a rozpouští hlen. K inhalaci poslouží například minerální vody, které jsou příznivé i pro dýchací cesty.

4.Jdeme ven!
Pobyt na čerstvém vzduchu je pro lidský organismus opravdu blahodárný. Je třeba ani v zimě nezapomínat na pravidelné větrání bytu a zajistit dostatek pobytu venku, ideálně v kombinaci s přirozeným pohybem, který potřebuje každé tělo. Nejen dětské, ale i to vaše!

+ Bonusový pomocník
Abyste dětskou imunitu posílili opravdu na maximum, je dobré ji podpořit i potravinovými doplňky. Nemluvíme přitom jen o vitaminech. Ty by měly být součástí jídelníčku v každém případě. Například Preventan® Junior obsahuje kromě vitaminu C také patentovanou účinnou látku ProteQuine®, která napomáhá tvorbě protilátek proti nejčastějším virovým onemocněním. Působí přitom přímo na sliznicích, které s viry zpravidla přicházejí do styku jako první.

Právě teď navíc v lékárnách k Preventanu Junior ovocný mix dostanete jako dárek originální dětskou softshellovou zimní čelenku, aby při tom pobytu na čerstvém vzduchu nezábla ouška.